Błonnik na odchudzanie i oczyszczanie – pobudź pracę jelit!

błonnik naturalny

Restrykcyjna dieta i wyczerpujące ćwiczenia na siłowni nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Zastanawiasz się, dlaczego wciąż nie chudniesz? Być może Twoje problemy są związane z tym, że stosujesz dietę ubogą w błonnik. Jest to naturalny składnik pokarmowy, który przyspiesza przemianę materii i pomaga skutecznie oczyścić organizm.

Czy wiesz, jak działa błonnik?

Błonnik pokarmowy to składnik naturalnie występujący w pożywieniu. Jest on jednym z węglowodanów złożonych. Jego wyjątkowa budowa sprawia, że nie jest trawiony i wchłaniany w przewodzie pokarmowym, a więc nie powoduje tycia. Mimo to, odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu – zwiększa wydzielanie soków trawiennych w żołądku i pobudza pracę jelit, dzięki czemu układ pokarmowy działa sprawniej. Zapobiega również zaleganiu mas kałowych w jelitach.

Dieta bogata w żywność wysoko przetworzoną oraz fast foody jest uboga w błonnik. To właśnie dlatego, dziś tak łatwo przybrać na wadze. Nieodpowiednie menu jest także przyczyną tego, że nie możemy schudnąć. Pożywienie ubogie w składniki wspomagające oczyszczanie organizmu, nie pomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, przez co zalegają one w przewodzie pokarmowym.

Poznaj wpływ błonnika na odchudzanie

Błonnik to także sprawdzona broń w walce z nadwagą. Lekarze wskazują, że dieta odchudzająca nie może się bez niego obyć. Przede wszystkim jest to składnik, który przyspiesza metabolizm oraz wspomaga oczyszczanie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii. Błonnik przyswajany wraz z pokarmami można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to błonnik rozpuszczalny w wodzie, który poprawia jakość stolca i stymuluje pracę jelit. Drugi natomiast to błonnik nierozpuszczalny, którego działanie często porównywane jest do miotły, oczyszczającej układ pokarmowy z zalegających w nim resztek.

Sprawdzony pogromca głodu

Warto wspomnieć także o tym, że błonnik pokrywa ścianki przewodu pokarmowego delikatnym żelem, który spowalnia proces wchłaniania węglowodanów. Tym samym obniża stężenie glukozy we krwi, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Błonnik sprawia także, że pożywienie dłużej jest w żołądku, dzięki czemu przez dłuższy czas czujemy się najedzeni. Co więcej, puchnie on w przewodzie pokarmowym, powodując także szybkie odczuwanie sytości, dzięki czemu jego obecność pozwala zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii. Jest to również składnik pokarmowy, zwiększający wydalanie tłuszczów z organizmu, przez co obniża poziom cholesterolu.

Produkty o wysokiej zawartości błonnika

Lekarze rekomendują, aby dzienne spożycie błonnika wynosiło od 20 do 40 g. Czy wiesz, w jakich produktach najłatwiej go znaleźć? Błonnik nierozpuszczalny znajduje się przede wszystkim w pełnych ziarnach zbóż. To właśnie dlatego dieta osób dbających o linię, powinna być bogata w kasze, pieczywo razowe, ryż oraz otręby. W dużej dawce zawierają go orzechy, rośliny strączkowe, a także owoce jagodowe, jabłka i cytrusy. Najwięcej błonnika rozpuszczalnego mają natomiast ziarna zbóż (szczególnie owies), warzywa, owoce (takie jak agrest, porzeczki czy cytrusy) oraz nasiona. Warto zaznaczyć, że bardzo bogatym źródłem błonnika na odchudzanie są jagody acai berry – 100 g tych owoców ma prawie 17 g błonnika. Dla porównania, w tej samej ilości truskawek jest go aż dziesięciokrotnie mniej.

W jakich suplementach diety można znaleźć wysoką zawartość błonnika?

Jednym z suplementów diety o naprawdę wysokiej zawartości błonnika na odchudzanie i oczyszczanie organizmu jest błonnik witalny Fibre Select. To sprawdzony preparat wspomagający utratę wagi i detoksykację organizmu, w którego składzie znajdują się inulina z korzenia cykorii, błonnik lniany, jabłkowy oraz łupina nasienna babki jajowatej. To naprawdę skuteczne połączenie, w którym moc roślin spalających tkankę tłuszczową została połączona ze składnikami pozwalającymi skutecznie oczyścić organizm. Dzięki temu z Fibre Select szybciej zobaczysz pierwsze efekty odchudzania i oczyszczania organizmu oraz zdobędziesz motywację do dalszej walki o zdrowie i piękną sylwetkę.

Błonnik na odchudzanie i oczyszczanie – pobudź pracę jelit!
4.6 (92.5%) 16 głosów