Czy glukomannan sprzyja odchudzaniu?

Każdy, kto kiedykolwiek poddał się dowolnej diecie odchudzającej bardzo dobrze zna nieustające z powodu zmniejszenia porcji uczucie głodu, jakie mu towarzyszy w czasie całej kuracji. Nawet opracowane doskonale do potrzeb organizmu oraz zamierzonych efektów diety przez fachowców w zakresie żywienia nie są w stanie zagłuszyć ciągłego głodu. Wsparciem na tego rodzaju kłopoty jest już proponowany w sprzedaży glukomannan. Zanim zrozumie się, co to jest glukomannan i jakie ma działanie na ośrodek mózgowy warto wcześniej dowiedzieć się, w jaki sposób u człowieka rodzi się poczucie głodu.

Kiedy jesteśmy głodni?

Uczucie głodu pojawia się w mózgu jako wynik reakcji bodźców, zmysłów, hormonów wydzielanych w obrębie układu pokarmowego, a nawet sygnałów emitowanych przez receptory znajdujące na całym odcinku układu pokarmowego. Przy jego zaspakajaniu zanim informacje o rozpoczętym procesie trawienia pokarmu dotrą do ośrodka mózgowego jeszcze w momencie gdy mamy prawie pełny żołądek wciąż jesteśmy głodni. Dokładnie te same reakcje towarzyszą uczuciu sytości.

Indeks glikemiczny a badania

Właśnie dlatego specjaliści od żywienia zalecają bardzo powolne jedzenie. Naukowcy przeprowadzając badania analityczne doszli do wniosku, że szybkość informacji docierających do mózgu w dużej mierze uzależniona może być od rodzaju spożywanego pokarmu. Udowodniono, że pokarmy o obniżonym indeksie glikemicznym dłużej zachowują w ośrodku mózgowym poczucie sytości a o wysokim szybciej wywołują głód. Idąc dalej, przeprowadzone zostały badania, które poświadczyły teorię, że dostarczanie organizmowi produktów o niskim indeksie glikemicznym na dłuży okres czasu może pohamować pojawianie się głodu.

Slimmer Time
ranking tabletek na odchudzanie

Slimmer Time to produkt, który zawiera glukomannan, czyli rozpuszczalny błonnik, który zapewnia uczucie sytości przez wiele godzin, ograniczając apetyt. Żołądek wypełniony błonnikiem ogranicza jednocześnie ilość wchłanianych do organizmu tłuszczów. Slimmer Time w składzie zawiera również chrom, cykorię, ekstrakty z afrykańskiego mango oraz zielonej herbaty, które sprzyjają odchudzaniu. To bezpieczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów w bardzo krótkim czasie. Slimmer Time nie uzależnia i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Polecany jest szczególnie osobom, które mają problem z częstymi napadami głodu. Preparat tłumi apetyt i chęć na podjadanie między posiłkami. Sprawdź cenę!

Rozpuszczalny błonnik sposobem na apetyt

Z myślą o tym, jak schudnąć szybko bez nieustającego uczucia głodu w sprzedaży pojawiło się wiele środków, które ze względu na niewysoki indeks glikemiczny hamują głód, co w skuteczny sposób wspomaga dietę odchudzającą. Jednym z najbardziej efektywnych w diecie odchudzającej produktów niskoglikemicznych jest błonnik. Naturalnie znaleźć go można w skórkach owoców, a także ziarnach kasz z dużego przemiału.

Rezultatem prac naukowców stał się wspierający dietę, a przy tym bezpieczny dla organizmu glukomannan na odchudzanie. Występuje on pod postacią błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który w krótkim czasie od spożycia wypełnia żołądek, a w związku z tym, że nie ulega trawieniu na długo utrzymuje w mózgu uczucie sytości. Niestrawiony przesuwa się przez cały układ pokarmowy, a następnie w jelicie grubym przechodzi fermentację, skąd następnie jest bezpiecznie w całości wydalany z ludzkiego organizmu.

Glukomannan w popularnych tabletkach odchudzających

Najlepsze tabletki na odchudzanie polecane na współczesnym rynku mają w swoim składzie glukomannan, a ich spożywanie skutecznie powstrzymuje głód. Jednym z preparatów, który w swoim składzie zawiera wspomnianą substancję jest Slimmer Time. Sproszkowany błonnik w postaci tabletek albo sypkiej saszetki, aby szybko spęczniał i zapełnił żołądek wymaga dostarczenia do organizmu dużej ilości wody. Dlatego w trakcie kuracji przy zastosowaniu tego rodzaju preparatu, aby uzyskać oczekiwane efekty, jak również na jak najdłużej zatrzymać pojawienie się uczucia głodu zaleca się spożywanie dużej ilości płynów.

Czy glukomannan sprzyja odchudzaniu?
4.5 (90%) 14 głosów