Jagody acai berry – cenne źródło witamin

jagody acai berry

Naturalne suplementy wspomagające odchudzanie są odpowiedzią na potrzeby osób, które pragną podjąć zdrową walkę ze zbędnymi kilogramami. Jedną z najsilniejszych broni, pozwalających na szybkie osiągnięcie szczupłej sylwetki, są jagody acai berry. Niewielkie owoce, które obniżają łaknienie i przyspieszają przemianę materii. Są także cennym źródłem wielu wartości odżywczych.

Jagody z serca Amazonii

Wspomagające odchudzanie jagody acai berry pochodzą z północnych rejonów Brazylii. To tam rosną w naturze w dziewiczych, deszczowych lasach Amazonii. Co ciekawe, owoce te dojrzewają na palmach brazylijskich, których wysokość dochodzi nawet do 20 metrów. Z wyglądu przypominają drobne, rosnące w kiściach winogrona o kolorze i wielkości czarnych jagód. Mają dość twardą konsystencję i niewiele miąższu, przez co niektórzy wolą nazywać je nasionami. Zbiór owoców przeprowadzany jest od lipca do grudnia. Z jednej palmy można pozyskać nawet 6 kg jagód.

W rejonach swojego występowania jagody acai berry są cenione nie tylko za swoje wyjątkowe właściwości prozdrowotne, ale także za doskonały smak. Nic dziwnego, ponieważ przypomina on połączenie jagód z dodatkiem ciemnej czekolady. Ten twardy owoc stanowi jeden z najważniejszych składników pożywienia mieszkańców dżungli. Jego walory wykorzystywane są także w brazylijskiej kuchni.

Ile zdrowia mieści się w małej jagodzie acai berry?

Brazylijski owoc jest bogatym źródłem antyoksydantów. Są to związki odpowiedzialne za zwalczanie w organizmie wolnych rodników, które powodują starzenie się skóry i mogą wywoływać nowotwory. Antyoksydanty pomagają także w leczeniu chorób układu krążenia oraz działają wspomagająco w walce ze schorzeniami oczu, wątroby i cukrzycą. Jagody acai berry cechuje także wysoka zawartość aminokwasów i nasyconych kwasów tłuszczowych (omega–3, –6 i –9). Dzięki temu ich regularne spożywanie poprawia koncentrację, obniża ryzyko zachorowania na Alzheimera, a także wspomaga naturalną odporność organizmu. W małych, egzotycznych owocach mieści się także wiele witamin, takich jak A, C, E oraz te z grupy B, a w szczególności B1, B2 i B3.

Co ważne, naukowcy udowodnili, że dla uzyskania jak najlepszych efektów ważna jest nie ilość spożywanego owocu, a jego jakość. Tylko właściwie przeprowadzony proces pozyskiwania ekstraktu z jagody acai berry pozwala na wydobycie z niej maksimum dobroczynnych wartości.

Pozbądź się tłuszczu z acai berry

Czy wiesz, że regularne przyjmowanie jagód acai berry pomaga znacznie obniżyć apetyt i rozpędza przemianę materii? Wszystko dlatego, że są one jednym z naturalnych termogeników. Poprzez pobudzanie komórek do spalania tłuszczu, podnoszą nieco temperaturę ciała, co sprzyja dalszemu procesowi chudnięcia. Ponadto owoce są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pozwalają na skuteczne usunięcie z organizmu toksyn. Zawierają także błonnik, poprawiający perystaltykę jelit. Dla uzyskania optymalnych rezultatów suplementacja brazylijskimi owocami powinna iść w parze ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną. Dzięki temu szybko będzie można zobaczyć pierwsze efekty odchudzania.

Jak przyjmować suplementy z jagodami acai berry?

Jagody acai berry swoje drogocenne właściwości zachowują jedynie przez pierwsze 24 godziny po zbiorze. Dlatego na polskim rynku występują zwykle w postaci tabletek z ekstraktem z owocu. Jest on pozyskiwany w taki sposób, aby nie utracić niczego z bogactwa rośliny. Dla uzyskania optymalnych rezultatów preparat należy przyjmować zgodnie ze wskazaniami producenta, zwykle raz lub dwa razy dziennie. Jednym z najskuteczniejszych suplementów na rynku jest Acai Berry 900 – tabletki z mocno skondensowanym, naturalnym ekstraktem z jagód acai berry z Amazonii. Działanie owoców w preparacie wspierają zielona herbata i błonnik. Przyjmując go, dużo efektywniej spalasz tłuszcz podczas ćwiczeń i szybko zobaczysz pierwsze efekty odchudzania. Unikniesz także efektu jo–jo. Pamiętaj o tym, aby suplementy kupować jedynie u sprawdzonych sprzedawców. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że są one w pełni bezpieczne i skuteczne.

Jagody acai berry – cenne źródło witamin
4.7 (93.75%) 16 głosów