Jagody goji na odchudzanie – w czym tkwi sekret ich popularności?

jagody goji na odchudzanie

Czy znasz już jagody goji? Te niepozorne, czerwonawe owoce w błyskawicznym tempie zyskały na popularności. Tysiące ludzi na całym świecie uważa je za jeden z najcenniejszych skarbów natury. Owoce goji nie tylko rozpędzają metabolizm, skutecznie spalając tkankę tłuszczową, ale także spowalniają procesy starzenia i pozwalają na długie życie w zdrowiu. Poznaj ich niezwykłe właściwości.

Czym są jagody goji?

Lecznicze działanie jagód goji wykorzystywane jest w medycynie azjatyckiej już od ponad 2500 lat. W literaturze specjalistycznej występują one pod nazwą kolcowoju tybetańskiego (Lycium barbarum L.). W naturze rosną głównie na terenie Nepalu, Mongolii, Tybetu oraz Chin. Są to drobne, czerwone owoce o średnicy około 2 cm, dojrzewające na dość wysokich krzewach. Pierwsze plony można zebrać dopiero w okresie od 2 do 4 lat po wykiełkowaniu rośliny.

Co ciekawe, zbiór jagód goji przebiega w dość niespotykany sposób. Świeże owoce po dotknięciu utleniają się, co powoduje ich czernienie. Dlatego ich hodowcy rozkładają na ziemi specjalne maty, a następnie lekko potrząsają krzewami, zrzucając owoce na przygotowane wcześniej podłoże. Później jagody są naturalnie suszone. Ekstrakt z owoców zachowuje wszystkie właściwości świeżej rośliny.

Małe owoce o zadziwiającej mocy

jagody goji na odchudzanie

Jagody goji to prawdziwa bomba witaminowa i jedno z najbogatszych znanych źródeł naturalnych antyoksydantów. Wielu specjalistów uważa, że są one najbardziej wartościowym produktem żywieniowym. Często można także usłyszeć jak eksperci polecają jagody goji na odchudzenie. Aż trudno uwierzyć, ile zdrowia mieszczą te małe owoce. Wystarczy tylko wspomnieć, że obfitują w witaminy C (zawierają jej więcej niż acerola), E oraz cenne dla organizmu witamin z grupy B (m.in. B1, B2 czy B6). Ponadto są najbogatszym znanym źródłem karotenoidów (β–Karotenu i zeaksantyn, luteiny, likopeny i β–Kryptoksantyny) – antyoksydantów odpowiedzialnych za zwalczanie w organizmie wolnych rodników.

Tybetańskie owoce mają wiele białka i cennych dla organizmu pierwiastków – obok cynku, żelaza (jest go w nich trzy razy więcej niż w szpinaku) i wapnia, zawierają także antynowotworowy german. Dodatkowo występuje w nich kwas omega–6 oraz obniżający poziom cholesterolu β–Sitosterol. Ich regularne przyjmowanie pozwala poprawić działanie mózgu i wątroby. Owoce pozytywnie wpływają też na jakość widzenia i wspierają w walce z nadciśnieniem.

Jagody goji na odchudzanie

Dlaczego niepozorne azjatyckie owoce cieszą się w Europie tak ogromną popularnością? Zasługą tego z pewnością są ich cenione walory zdrowotne oraz składniki, które sprawiają, że są one jednym z najskuteczniejszych suplementów na odchudzanie. Do ich spopularyzowania przyczyniły się gwiazdy, które dzięki diecie bogatej w himalajskie jagody w krótkim czasie uzyskały pożądaną sylwetkę. Podobno jagody goji na odchudzanie przyjmowały takie osobistości jak Angelina Jolie czy Madonna.

W jaki sposób jagody goji pomagają schudnąć? Specjaliści wskazują, że azjatyckie owoce, dzięki wysokiej zawartości cennych kwasów tłuszczowych, znacznie rozpędzają przemianę materii. Są także bogatym źródłem błonnika, który poprawia perystaltykę jelit i zawierają chrom. Jest to pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę glikemiczną w organizmie, którego przyjmowanie pozwala zmniejszyć uczucie łaknienia.

Jak wybrać suplementy wspomagające odchudzanie z wysoką zawartością jagód goji?

Najczęściej polecanym środkiem na odchudzanie z jagodami goji jest naturalny suplement wyszczuplający Goji Berry 500. Przyjmowanie go, w połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną, pozwala szybko zrzucić zbędne kilogramy. Co ważne, tabletki zawierają dobrej jakości wartościowy ekstrakt z naturalnych himalajskich jagód goji i nie powodują działań ubocznych. Preparat ten został dopuszczony do sprzedaży przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Szukając suplementów diety zawierających jagody goji na odchudzanie, należy wybierać preparaty przebadane przez krajowe organy kontrolne. Pamiętaj, aby nigdy nie kupować suplementów z niesprawdzonych źródeł.

Jagody goji na odchudzanie – w czym tkwi sekret ich popularności?
4.3 (85.63%) 32 głosów