Jak szybko schudnąć i przyspieszyć metabolizm?

jak szybko schudnąć

Chcesz szybko zrzucić zbędne kilogramy? Pozbycie się nagromadzonych złogów tłuszczu nie jest łatwe. U osób otyłych gromadzi się on nie tylko w tkance podskórnej, ale także otacza narządy wewnętrzne. W nazbyt obciążonym ciele zwalnia metabolizm. Jak szybko schudnąć? Dla uzyskania optymalnych efektów należy podjąć walkę z nadwagą na wielu frontach.

Dlaczego tak łatwo jest przybrać na wadze?

Zanieczyszczone środowisko, siedząca praca, stres – na organizm wpływa wiele czynników, które sprzyjają otyłości. Często to, ile ważysz, nie ma związku z tym czy o siebie dbasz. Nadprogramowe kilogramy pozostają po ciąży, są wynikiem niedoczynności tarczycy, przyjmowania leków hormonalnych lub chorób, które przyczyniają się do gromadzenia w organizmie tłuszczu.

Tyciu winna jest często źle zbilansowana dieta. Zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego człowieka, który w ciągu dnia podejmuje średnią aktywność fizyczną, to zaledwie 2000 kcal (kobiety) oraz 2500 kcal (mężczyźni). Dla porównania wystarczy wspomnieć, że 100 g orzeszków ziemnych to aż 603 kcal. Oznacza to, że do pokrycia całego dziennego zapotrzebowania na energię wystarczy zjeść jedno średniej wielkości opakowanie.

Spróbuj rozpędzić metabolizm

Przemiana materii to proces, który determinuje prędkość spalania przyswojonych pokarmów. Dlatego rozpędzenie metabolizmu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, jak szybko schudnąć. Aby go pobudzić, trzy duże posiłki zamień na pięć mniejszych. Nie zaniedbuj regularnego odżywiania nawet kiedy jesteś w pracy! Głodówka, zamiast przyspieszyć metabolizm, potrafi go spowolnić, a nawet zatrzymać. To częsty błąd popełniany przez osoby będące na diecie. Staraj się także dostarczyć organizmowi dużą ilości płynów. Najlepiej pij od 2 do 2,5 litrów źródlanej wody.

Najlepsze efekty da połączenie zbilansowanej diety z aktywnością. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszystkie treningi są równie skuteczne. Trenerzy personalni pytani o to, jak szybko schudnąć, zwykle zalecają ćwiczenia wytrzymałościowe z małym obciążeniem, wykonywane w seriach po kilkanaście powtórzeń. Skuteczne będą także przyspieszające tętno zajęcia aerobowe i cardio. Trzeba przy tym uważać na zbyt intensywny trening siłowy. Jeśli podczas ćwiczeń mięśnie będą nazbyt przemęczone, proces spalania tłuszczu zostanie zahamowany.

Dieta oczyszczająca

Szybkie tempo spalania tłuszczu sprzyja uwalnianiu nagromadzonych w nim toksyn odpowiedzialnych za złe samopoczucie, zmęczenie czy schorzenia. Dlatego odchudzanie warto połączyć z dietą oczyszczającą, która pomoże w usunięciu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Optymalny czas takiej kuracji to około dwóch tygodni. Najpopularniejszymi produktami o właściwościach detoksykacyjnych są:

  • Woda – dociera do wszystkich komórek, usuwając z nich zbędne produkty przemiany materii
  • Zielona herbata – zawiera katechiny, pomagające w spalaniu tkanki tłuszczowej
  • Cytryna – wspomaga pracę wątroby i pomaga pozbyć się kamieni z woreczka żółciowego
  • Żurawina – działa moczopędnie i sprzyja usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu
  • Natka pietruszki – zawiera chlorofil, który wspomaga detoksykację organizmu

 

Wspomóż organizm odpowiednimi suplementami

Przyjmowanie zbyt wielu posiłków bogatych w węglowodany i tłuszcze sprawia, że organizm odkłada nadprogramowe kalorie w postaci tłuszczu. Dlatego szukając sposobu na to, jak szybko schudnąć, w pierwszej kolejności należy ograniczyć apetyt. Tutaj z pomocą mogą przyjść naturalne suplementy wspomagające odchudzanie, które nie tylko poskromią łaknienie, ale także przyspieszą spalanie nagromadzonych w organizmie złogów tłuszczu.

Pomocne w skutecznym odchudzaniu z pewnością będą jagody acai berry. Te niewielkie owoce mają ogromny potencjał. Są bogate w witaminy, cenne dla organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe oraz przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia się skóry. Co ważniejsze, ta cenna roślina skutecznie poskramia łaknienie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Badania naukowe dowiodły, że kolejnym naturalnym suplementem wspomagającym odchudzanie jest zielona kawa. Wszystko dzięki kwasowi chlorogenowemu (CGA), który hamuje wchłanianie cukrów i przyspieszającej przemianę materii kofeinie.

Jak szybko schudnąć i przyspieszyć metabolizm?
4.8 (95.56%) 18 głosów