Tabletki na odchudzanie bez recepty

tabletki na odchudzanie bez recepty

Chociaż tabletki na odchudzanie nie stanowią cudownego panaceum na spalenie tkanki tłuszczowej, to z roku na rok sięga po nie coraz większa liczba osób. Obecnie większość tego typu suplementów dostępnych na rynku działa na dwa sposoby, hamując łaknienie oraz ograniczając wchłanianie tłuszczów. Jakie tabletki na odchudzanie bez recepty będą dla nas najlepsze i czym warto kierować się przy ich wyborze?

Leki, suplementy oraz produkty ziołowe

Zastanawiając się, jakie tabletki na odchudzanie będą dla nas najlepsze, trzeba przede wszystkim pamiętać, że tego typu środki są dedykowane dla osób z indeksem ciała BMI wynoszącym 27 oraz więcej. Oczywiście nie zastąpią diety i aktywności fizycznej, ale w połączeniu z właściwie zbilansowanym jadłospisem oraz codzienną porcją ruchu, mogą przyspieszyć zrzucanie nadprogramowych kilogramów i umożliwić szybsze osiągnięcie smukłej figury.

Obecnie większość środków na odchudzanie jest przeznaczonych dla osób z nadwagą i otyłością. Są to zarówno leki na receptę, jak również tabletki na odchudzanie bez recepty, które z reguły są przeznaczone do stosowania przez określony czas (na przykład przez kilka tygodni lub miesięcy, nie dłużej). Dzięki starannie opracowanym formułom, skutecznie hamują apetyt oraz blokują wchłanianie tłuszczów, w konsekwencji przyczyniając się do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej.

Tabletki skuteczne, czyli po pierwsze bezpieczne

Tabletki na schudnięcie powinny oczywiście przynosić satysfakcjonujące efekty, jednak z całą pewnością nie za wszelką cenę. Nie warto dążyć do redukcji masy ciała kosztem własnego zdrowia. Tymczasem na rynku można znaleźć coraz więcej różnego rodzaju preparatów, które wprawdzie umożliwiają szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej, jednak bardzo często prowadzą do niebezpiecznych skutków ubocznych. Mowa tu chociażby o tabletkach na odchudzanie z amfetaminą czy z tasiemcem, które rzeczywiście przyspieszają zrzucanie zbędnych kilogramów, ale równocześnie niszczą cały organizm, zaburzając pracę układu pokarmowego, nerwowego oraz sercowo-naczyniowego.

Na jakie suplementy warto jeszcze uważać? Chcąc odchudzać się bezpiecznie i bez szkody dla zdrowia, zrezygnujmy ze specyfików:

  • przeczyszczających, które rozleniwiają jelita i stosowane na dłuższą metę zaburzają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego,
  • ze zbyt dużą ilością kofeiny, gdyż mogą skutkować rozdrażnieniem i prowadzić do podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi,
  • zawierających zawyżone dawki błonnika pokarmowego, ponieważ mogą one osłabiać wchłanianie niektórych pierwiastków i witamin ważnych dla naszego zdrowia.

Jakie składniki mogą zawierać bezpieczne tabletki na odchudzanie?

Wybierając tabletki wspomagające odchudzanie, warto w nich szukać przede wszystkim możliwie jak najbardziej naturalnych substancji, które nie tylko poprawią przemianę materii czy zahamują apetyt, ale nie będą wywoływać niepożądanych efektów ubocznych. Co więcej, powinny to być składniki o klinicznie udowodnionej skuteczności i takie, które zostały dokładnie przebadane.

Bezpieczne tabletki na schudnięcie mogą zawierać w swoim składzie na przykład ekstrakt z zielonej herbaty lub kawy. Tego typu wyciągi roślinne mają wiele korzyści. Poza tym, że pozwalają zredukować zbędną tkankę tłuszczową, wykazują także właściwości antyoksydacyjne. Polifenole występujące w zielonej kawie pozytywnie wpływają na utratę masy ciała, zmniejszając wchłanianie tłuszczy, węglowodanów oraz cukrów. W preparatach dla osób odchudzających się warto też szukać kwasu HCA, cykorii, wyciągu z opuncji figowej czy ekstraktu z kory cynamonowca. Składniki te są odpowiedzialne za hamowanie apetytu i blokowanie przemian węglowodanów w tłuszcze, co oznacza, że przeciwdziałają procesowi lipogenezy, chroniąc tym samym dostarczone z pożywieniem węglowodany przed przemianą w cząsteczki tłuszczu.

Tabletki odchudzające mogą też zawierać w swoich recepturach l-karnitynę, która bierze udział w stymulacji przemian metabolicznych kwasów tłuszczowych, zwiększając ich wykorzystanie jako energię w 70% czy chrom, odpowiedzialny za metabolizm glukozy oraz niektórych białek. Tego typu suplementy są obecnie dość szeroko promowane w mediach, między innymi z przeznaczeniem do regulacji glikemii u cukrzyków, wspomagających odchudzanie oraz dla sportowców.

Dlaczego warto stosować suplementy na odchudzanie?

Bezpieczne i stosowane z rozwagą tabletki na schudnięcie bez recepty przyspieszają proces eliminowania tkanki tłuszczowej, niejako ingerując w poprawne funkcjonowanie całego organizmu. Tego typu specyfiki mogą nie tylko blokować wchłanianie tłuszczu czy stymulować właściwy metabolizm, ale także mieć inne korzyści dla zdrowia. Mogą przykładowo dodawać energii i witalności, ułatwiać koncentrację czy też wspierać prawidłowe działanie układu immunologicznego.

Jeśli nie mamy pewności, co do składu preparatu, zaleca się, aby przed jego spożyciem skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Jeśli przyjmujemy leki, warto upewnić się, że suplement nie będzie wchodził z nimi w interakcje.

Statystycznie osoby przyjmujące tabletki na odchudzanie i równocześnie stosujące zdrową, zbilansowaną dietę, szybciej tracą wagę niż osoby, które nie zmieniły nawyków żywieniowych, ale postawiły np. wyłącznie na aktywność fizyczną.

Tabletki na odchudzanie bez recepty
4.4 (88.89%) 27 głosów