Które tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

które tabletki na odchudzanie są bezpieczne

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju tabletek na odchudzanie. Preparaty te składają się z rozmaitych składników: witamin, pierwiastków śladowych, a także wyciągów z roślin i ziół. Niektóre przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej, inne hamują łaknienie, a jeszcze inne wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Jak wybrać bezpieczne tabletki na odchudzanie i czym warto kierować się przy ich zakupie?

Rynek suplementów wspomagających zrzucanie nadprogramowych kilogramów rozwija się bardzo dynamicznie. Wszystko to dlatego, że coraz więcej osób boryka się z otyłością, która stanowi poważny problem zdrowotny. Oczywiście doskonale wiadomo, że spalanie tkanki tłuszczowej powinno opierać się na zróżnicowanej diecie oraz aktywności fizycznej, jednak kurację odchudzającą można wzbogacić o odpowiedni preparat witaminowo-mineralny, który będzie miał pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Preparaty na odchudzanie z błonnikiem

Wśród szerokiej gamy bezpiecznych tabletek na odchudzanie można znaleźć nowoczesne środki z błonnikiem. Błonnik wprawdzie nie ma istotnej wartości odżywczej, ale jest niezmiernie ważny dla prawidłowej przemiany materii. Związek ten:

  • pobudza ruchy perystaltyczne jelit,
  • wzmaga proces wydzielania śliny,
  • wiąże wodę i nadmiar kwasu solnego w żołądku.

Ze względu na to, że produkty zawierające błonnik mają dużą objętość, przyczyniają się do wystąpienia uczucia sytości, hamując w ten sposób głód.

W składzie błonnika znajdują się pektyny oraz beta-glukany, które wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, poprzez wiązanie kwasów żółciowych i wydalanie ich z kałem. Obecny w jelicie błonnik w żelowej postaci, przyczynia się do zwolnienia wchłaniania glukozy, powodując zmniejszenie wydzielania insuliny. Ten mechanizm ma niezwykle ważne znaczenie w zapobieganiu nadwadze, otyłości oraz cukrzycy typu II.

Bezpieczne tabletki na odchudzanie z błonnikiem stanowią dość powszechną formę wspomagania procesu spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Ciekawą alternatywą dla tego typu suplementów diety może stanowić błonnik pochodzący z warzyw i owoców. Sięgając po naturalne produkty możemy dodatkowo dostarczyć organizmowi cennych witamin i minerałów, które również odgrywają kluczową rolę w procesie prawidłowej przemiany materii.

Środki z chromem, spiruliną oraz l-karnityną

Poza preparatami z błonnikiem, dość dużym zainteresowaniem na rynku suplementów diety cieszą się odchudzające środki z:

  • chromem,
  • spiruliną,
  • l-karnityną.

Chrom jest znany przede wszystkim z tego, iż skutecznie hamuje łaknienie i ochotę na słodycze, ułatwiając tym samym utrzymanie diety odchudzającej i zapobiegając podjadaniu między posiłkami. Trzeba jednak podkreślić, ze reakcja na ten minerał jest kwestią dość indywidualną. Podczas gdy u jednych pomaga zapanować nad apetytem, u innych po prostu nie działa.

Spirulina to z kolei składnik, który cechuje niska zawartość tłuszczu i dlatego często znajduje się w preparatach na odchudzanie. Ze względu na obecność określonych związków chemicznych, spirulina jest w stanie sprzyjać utracie zbędnych kilogramów. Jej działanie ma na celu także uzupełnianie niedoborów witaminowo-mineralnych.

Chcąc sięgnąć po bezpieczne tabletki na odchudzanie, można także wybrać preparat z l-karnityną. Związek ten jest naturalnie występującym aminokwasem, biorącym udział ochronie mitochondrialnej oraz metabolizmie energetycznym. Jest niezbędna do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, swego typu fabryk komórkowych organizmu. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu i w ten sposób wytwarzana jest energia potrzebna do realizacji funkcji życiowych ustroju. Poprzez skuteczniejsze wykorzystanie energii zawartej w pożywieniu, pomaga osobom odchudzającym się w dostosowaniu się zmiany diety i ograniczeniu liczby kalorii w posiłkach.

Co jeszcze mogą zawierać bezpieczne tabletki na odchudzanie?

Bezpieczne tabletki na odchudzanie mogą ponadto zawierać w składzie wiele innych składników, chociażby takich jak ekstrakt z owoców Acai, wyciąg z nasion zielonej kawy czy sok z młodego jęczmienia. Związki te zwiększają utlenianie kwasów tłuszczowych w organizmie, przez co przyspieszają proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, jednocześnie dodając sił witalnych i uzupełniając niedobory składników mineralnych w organizmie.

Chcąc wybrać bezpieczne tabletki na odchudzanie warto kierować się przede wszystkim składem preparatu. Im bardziej będzie naturalny i im więcej związków pochodzenia roślinnego znajdzie się w jego formule, tym będzie bezpieczniejszy dla zdrowia i nie przyczyni się do wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych.

Które tabletki na odchudzanie są bezpieczne?
4.8 (96.84%) 19 głosów