FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników naszego serwisu.

Czy opinie na Waszej stronie są prawdziwe?

Nie ingerujemy w treść zamieszczanych komentarzy. Każdy użytkownik ma prawo dokonać własnej oceny produktu, zgodnie z własnymi przeświadczeniami. Jedynie usuwamy komentarze, które nie spełniają ogólnie przyjętych zasad etycznych i moralnych, a tym samym są fałszywe, obraźliwe, niedokładne, wulgarne, obsceniczne, wzmagają nienawiść, zastraszają, profanują wartości, grożą lub ingerują w czyjąś prywatność.

Dlaczego mam Wam zaufać?

To co wyróżnia nas na tle konkurencji:

  • Bezstronność – nie zarabiamy na promowaniu produktów, dlatego masz pewność, że opinie są wiarygodne,
  • Komplet informacji – dostarczamy wszelkich potrzebnych informacji o suplementach diety, w tym informacje o składzie jakościowym produktu oraz zalecanym dawkowaniu.

Czy tabletki wspomagające odchudzanie są skuteczne?

W dzisiejszych czasach smukła, szczupła sylwetka bardzo często jest miarą sukcesu. Osoby z nadwagą i otyłością są oceniane gorzej, a nawet postrzegane jako mniej atrakcyjne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się dobre preparaty na odchudzanie. Tego typu środki to na ogół suplementy diety w formie pastylek, tabletek czy proszku, które mają za zadanie hamowanie łaknienia, stymulowanie prawidłowej przemiany materii, a także blokowanie wchłaniania tłuszczy, węglowodanów oraz cukrów.

Wiele osób sądzi, że preparaty odchudzające działają same w sobie, tymczasem ich zażywanie na nic się nie zda, gdy nie wprowadzimy odpowiedniej diety. Oznacza to, że nawet najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie nie sprawią, że staniemy się szczuplejsi, jeśli będziemy objadać się słodyczami czy tłustymi, ciężkostrawnymi potrawami. Nie bez znaczenia jest także aktywność fizyczna, która w dużej mierze ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Tylko ruch i odpowiedni jadłospis w połączeniu z rozsądnie stosowaną suplementacją są w stanie przyspieszyć zrzucanie zbędnych kilogramów i doprowadzić nas do wymarzonej figury.

Jakie środki na odchudzanie są najlepsze?

Trudno jednoznacznie jest stwierdzić, jakie tabletki na odchudzanie są najlepsze. Sięgając po tego rodzaju preparaty powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym zdrowiem i chęcią osiągnięcia rezultatów w taki sposób, aby nie dopuścić do pojawienia się efektów jo-jo. Co z tego, że na chwilę zrzucimy kilogramy, jeśli za chwilę będziemy ważyć tyle samo, a może nawet więcej?

Obecnie za dobre preparaty na odchudzanie uznaje się środki, które zawierają w składzie między innymi takie substancje, jak:

  • błonnik pokarmowy, który pęcznieje w żołądku, zapewniając długotrwałe uczucie sytości i hamując apetyt,
  • wyciąg z zielonej herbaty lub kawy, który blokuje wchłanianie się cukrów do organizmu i gwarantuje pobudzenie metabolizmu do intensywniejszej pracy,
  • kwas hydroksycytrynowy (HCA), hamujący produkcję tłuszczu, zwiększający energię oraz poprawiający metabolizm,
  • wyciąg z mango afrykańskiego, który nie tylko znacząco redukuje tkankę tłuszczową, ale także niweluje łaknienie oraz przyczynia się do obniżenia poziomu tzw. złego cholesterolu.

Czy suplementy rzeczywiście przyspieszają odchudzanie?

Tak, jak już wyżej wspomniano, nawet najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie nie załatwią sprawy, jeśli nie zmienimy dotychczasowych nawyków żywieniowych i nie wprowadzimy regularnej aktywności fizycznej. Niestety nie jest tak, że wystarczy je łykać i oczekiwać cudownych rezultatów, ponieważ najprościej rzecz ujmując, żaden suplement nie działa w ten sposób.

Warto zdać sobie sprawę, że jesteśmy przede wszystkim tym co jemy. To właśnie dieta ma kluczowe znaczenie w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dlatego poza tym, że wybierzemy dobry preparat wspomagający odchudzanie, warto przyjrzeć się codziennemu jadłospisowi. Jeśli często spożywamy słodycze, dobrze byłoby zastąpić je znacznie zdrowszymi przekąskami, takimi jak suszone owoce, orzechy, pestki dyni, itp. Warto też wyeliminować tłuste, ciężkostrawne potrawy na rzecz większej ilości świeżych warzyw i owoców, zwłaszcza, że stanowią one doskonałe źródło błonnika pokarmowego, który jak wiadomo, w dużej mierze ułatwia spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Na suplementy diety na odchudzanie wydajemy coraz więcej pieniędzy. Decydując się na sięgnięcie po tego typu specyfiki warto zdawać sobie sprawę, że większość produktów ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej jest bezpieczna. Oczywiście mowa tu o wysokiej jakości preparatach, pochodzących z pewnego źródła. Drugim ważnym aspektem jest to, w jaki sposób będziemy go stosować. Jeśli nie będziemy przekraczać dziennej rekomendowanej dawki przez producenta, wówczas nie powinniśmy obawiać się o swoje zdrowie.

Ponieważ na rynku pojawiają się coraz to nowe tabletki na odchudzanie dla mężczyzn i dla kobiet, należy zachować szczególną ostrożność przy ich zakupie. Przede wszystkim uważajmy na nielegalne preparaty na odchudzanie, które mogą zawierać w składzie podejrzane składniki, takie jak chociażby amfetamina czy larwy tasiemca. Dużo ogłoszeń na temat nielegalnych środków przyspieszających spalanie tłuszczu można znaleźć w sieci. W skrajnych wypadkach zażywanie tego rodzaju pastylek może prowadzić nie tylko do utraty zdrowia, ale nawet życia.

Które suplementy diety uwzględnione w rankingu są bezpieczne dla zdrowia?

W naszym rankingu zostały uwzględnione tylko bezpieczne środki wspomagające odchudzanie, które zostały zarejestrowane w Departamencie Żywności Prozdrowotnej Głównego Inspektoratu Sanitarnego i spełniają wszelkie wymagania w zakresie składu jakościowego. Przy każdym produkcie umieszczona jest punktacja w przedziale 1–6 dotyczącym bezpieczeństwa danego suplementu diety. Jeżeli preparat może powodować skutki uboczne u niewielkiej ilości osób, otrzymuje ocenę 3.

Czy bez wysiłku fizycznego można zrzucić zbędne kilogramy?

To zrozumiałe, że zdecydowana większość osób nie lubi ćwiczyć, gdyż jest to nie tylko męczące, ale przede wszystkim zabiera nam sporo cennego czasu. Jak się okazuje, redukcja masy ciała bez ćwiczeń jest możliwa, jednak na pewno będzie wolniejsza i mniej spektakularna. Stosując tabletki na odchudzanie i nie uprawiając aktywności fizycznej, zazwyczaj można zrzucić kilka kilogramów. Taki sposób będzie zatem korzystny dla osób, które mają niewielką nadwagę lub chcą jedynie nadać swojej sylwetce smuklejszych kształtów.

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku fizycznego, należy pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej diecie, która w kwestii odchudzania ma kluczowe znaczenie. Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować cukier dodawany do kawy i herbaty, wszelkiego rodzaju kolorowe napoje i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, zawiesiste zupy zabielane śmietaną, a także smażone potrawy (zwłaszcza w panierce). Z metod kulinarnych ułatwiających odchudzanie najkorzystniejsze jest gotowanie na parze.