Tabletki na odchudzanie – sprawdzamy ich skuteczność

preparaty na odchudzanie sprawdzamy czy działają

Wiele osób, którym zależy na szybkim zrzuceniu nadprogramowych kilogramów sądzi, że zażywanie skutecznych tabletek na odchudzanie całkowicie załatwi sprawę. Tymczasem nie do końca tak jest, ponieważ nawet najbardziej efektywne preparaty nie zdziałają cudów, jeśli nie przejdziemy na odpowiednią dietę oraz nie będziemy uprawiać aktywności fizycznej. Jeśli chcesz raz na zawsze uzyskać wymarzoną szczupłą sylwetkę, na pewno zastanawiasz się po jaki suplement sięgnąć.

Skuteczne preparaty na odchudzanie rzeczywiście działają, jeżeli stanowią uzupełnienie diety i są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli dany specyfik zawiera w swoim składzie opatentowane składniki, wówczas prawdopodobieństwo jego skuteczności jest znacznie większe. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób szybko spalić zbędną tkankę tłuszczową i jak wybrać odpowiedni suplement na odchudzanie, jesteś we właściwym miejscu.

Środki odchudzające – czym jest odchudzanie pozorne?

Naukowcy, dietetycy oraz lekarze zgodnie przyznają, że szybka utrata kilogramów w przypadku zażywania tabletek odchudzających zazwyczaj jest związana z utratą wody. Wprawdzie świetnie prezentuje się to na wadze, gdy z tygodnia na tydzień gubisz kolejne kilogramy, ale niestety są to efekty krótkotrwałe. Po pierwsze, woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a po drugie, trwałe schudnięcie wiąże się ze zmniejszeniem zawartości tłuszczu w ciele. A to można osiągnąć wyłącznie poprzez ruch oraz zmianę sposobu odżywiania. Kto zatem chce naprawdę zrzucić zbędne kilogramy musi wiedzieć, że skuteczne odchudzanie to nie tylko tabletki, ale przede wszystkim aktywność fizyczna oraz właściwie zbilansowana dieta, w której nie może zabraknąć najważniejszych składników odżywczych, witamin i makroelementów.

Suplementy wytwarzające ciepło i zmniejszające wchłanianie tłuszczów

Osoby, które całe dnie spędzają na wielogodzinnej pracy za biurkiem, uważają, że pomocą w zrzuceniu zbędnej tkanki tłuszczowej są dla nich skuteczne tabletki na odchudzanie, które pobudzają wytwarzanie ciepła przez organizm. Na rynku są one reklamowane jako nowoczesne środki termogeniczne. Tego typu specyfiki mogą zawierać w składzie na przykład l-karnitynę, chitosan oraz pikolinian chromu. Przy ich stosowaniu trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż niektóre z nich mogą wywołać nagły wzrost ciśnienia tętniczego lub przyspieszyć pracę serca. Powinny z nich zrezygnować przede wszystkim osoby starsze oraz ze zdiagnozowanymi chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Dość popularne na rynku są także suplementy diety zmniejszające wchłanianie tłuszczów, które także są promowane jako skuteczne preparaty na odchudzanie. W ich składzie znajdują się związki, które doskonale absorbują wodę i wiążą tłuszcz w przewodzie pokarmowym, który następnie jest usuwany razem ze stolcem. W trakcie przyjmowania takich środków należy wypijać każdego dnia minimum dwa litry wody. Co więcej, preparaty te mogą przyczynić się do zmniejszenia przyswajalności potrzebnych nam witamin (A, E, D), które są rozpuszczane w tłuszczach.

Czy preparaty na odchudzanie nie działają?

Skuteczne tabletki na odchudzanie mogą okazać się dobre w trakcie gubienia nadwagi, zwłaszcza jako suplement wspomagający spalanie tłuszczu. Nie ma mowy o schudnięciu, jeśli będziemy przyjmować tego typu specyfiki i jednocześnie objadać się słodyczami czy tłustymi potrawami, zapominając przy tym o codziennej porcji ruchu. Jeśli są to produkty wysokiej jakości i, jak już wyżej wspomniano, zawierają w składzie opatentowane składniki, wówczas w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną mogą znacznie zwiększyć nasze szanse na osiągnięcie smukłej sylwetki.

Czytaj uważnie etykiety i zalecenia producenta

Sięgając po skuteczne tabletki odchudzające zawsze pamiętaj, aby uważnie czytać etykiety i stosować się do zaleceń producenta. Warto zastanowić się:

  • czy suplement rzeczywiście zawiera odpowiednią ilość składników, na których nam zależy,
  • czy zawiera dodatkowe związki, które wesprą funkcjonowanie organizmu i przyczynią się do zmiany BMI,
  • czy w jego składzie znajdują się potwierdzone klinicznie substancje przyspieszające spalanie tłuszczu (takie jak, np. kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty, itp.).

Decydując się na skuteczny preparat na odchudzanie należy dokładnie upewnić się, czy że nie przekraczamy rekomendowanej przez producenta dziennej porcji. Zażywanie większych ilości tabletek na pewno nie przyniesie upragnionych efektów, a może jedynie niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu.

Podsumowanie

Zatem, czy tabletki na odchudzanie rzeczywiście są skuteczne? I czy nie wyrządzą szkody w naszym organizmie? Jak już wcześniej kilkakrotnie podkreślano, zażywanie tego typu suplementów może przynieść zamierzone efekty wyłącznie przy zestawieniu ich z odpowiednio skomponowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Często do zrzucenia zbędnych kilogramów potrzebne są nie tylko preparaty odchudzające, ale także wytrwałość i silne samozaparcie.

Tabletki na odchudzanie – sprawdzamy ich skuteczność
4.8 (96.77%) 31 głosów