Wybieramy najlepsze tabletki na odchudzanie

co jest dobre na odchudzanie

Suplementy diety wspomagające odchudzanie stanowią ogromny rynek. Są to zarówno środki jedno, jak i wieloskładnikowe, które nie tylko hamują apetyt czy poprawiają przemianę materii, ale także blokują wchłanianie tłuszczy, węglowodanów oraz cukrów. Nie jest łatwo znaleźć dobre preparaty na odchudzanie, zwłaszcza, że producenci oferują nam coraz to nowe specyfiki, które w szybki sposób umożliwiają zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Wśród całej gamy produktów, których przeznaczeniem jest odchudzanie, znajdują się suplementy dla kobiet i mężczyzn w postaci tabletek, odpowiednio zbilansowane koktajle, herbaty ziołowe, a także niskokaloryczne batony i zupy.

Preparaty odchudzające, które hamują łaknienie

W aptekach i sklepach można znaleźć dobre tabletki na odchudzanie, które hamują łaknienie, zapewniając długotrwałe uczucie sytości i tym samym skutecznie wspomagając walkę z nadprogramowymi kilogramami. Są to środki, zawierające w składzie między innymi agar, ksantan czy metylocelulozę. Związki te absorbują wodę i pęcznieją w żołądku. Przyjmuje się je reguły trzydzieści minut przed posiłkiem, popijając wodą.

Suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczy

Poza produktami hamującymi apetyt, dużym zainteresowaniem cieszą się także najlepsze środki odchudzające ze składnikami, które mają za zadanie blokowanie wchłaniania tłuszczy, węglowodanów oraz cukrów. Ich receptury opierają się bardzo często na chitosanie, otrzymywanym z pancerzy skorupiaków (krabów czy krewetek). Związek ten nie jest wchłaniany przez organizm, a jego cechą charakterystyczną jest to, że zachowuje się jak absorber. Doskonale pochłania wodę i wiąże tłuszcz w układzie trawiennym, który następnie jest wydalany wraz ze stolcem. Decydując się na przyjmowanie tego typu preparatów należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu – w trakcie kuracji zaleca się wypijanie minimum dwóch litrów wody każdego dnia.

Tabletki wytwarzające ciepło

Od pewnego czasu na rynku można znaleźć także dobre tabletki na odchudzanie, które pobudzają wytwarzanie ciepła przez organizm. Są one zaliczane do grona tzw. preparatów termogenicznych, które mogą być zażywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Sięgając po tego rodzaju produkty należy ściśle przestrzegać ich dziennych zalecanych porcji. Przedawkowanie może wiązać się ze wzrostem ciśnienia tętniczego krwi, a nawet z zaburzeniami pracy serca.

Dokładnie czytaj etykiety

Sięgając po najlepsze preparaty na odchudzanie należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem oraz troską o własne zdrowie. Aby mieć pewność, że dany produkt nie zaszkodzi naszemu organizmowi, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Pomocnych wskazówek może także udzielić dietetyk. O konsultacji powinny pamiętać w szczególności osoby, które na co dzień zażywają leki. Ważne jest, aby przyjmowany suplement diety nie wchodził z nimi w interakcje.

Chcąc wybrać najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie, nie należy też zapominać o dokładnym czytaniu etykiet. Warto wiedzieć, że zgodnie z obowiązującym prawem unijnym odpowiedzialność za jakość suplementu diety oraz treść informacji podanych na opakowaniu spoczywa na producencie. Oznacza to, że nie wszystkie preparaty na odchudzanie reklamowane jako najlepsze i najbezpieczniejsze, mają udowodnioną oraz potwierdzoną skuteczność. Niektóre z oferowanych produktów działają jedynie na zasadzie placebo. Dlatego warto uważać na to, co kupujemy. Pomocna może być także wiedza na temat poszczególnych składników aktywnych, wchodzących w skład najlepszych suplementów wspomagających walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Błonnik, chrom i chitosan

Śledząc niejeden ranking tabletek na odchudzanie można przekonać się, że za najbardziej popularne substancje biologicznie aktywne, ułatwiające spalanie tłuszczu i poprawiające przemianę materii są uznawane przede wszystkim trzy związki:

  • błonnik pokarmowy,
  • chrom,
  • chitosan.

Błonnik pokarmowy jest najpowszechniejszym i zarazem jednym z najbardziej bezpiecznych składników, jakie zawierają w swoim składzie najlepsze suplementy na odchudzanie. Wprawdzie dla organizmu nie ma żadnej wartości odżywczej, jednak zarówno jego rozpuszczalna, jak i nierozpuszczalna forma, mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego procesu przemiany materii. Nierozpuszczalne frakcje błonnika wędrują przez cały układ pokarmowy, oczyszczając go z toksyn i eliminując zalegające w nim resztki. Dlatego są ważne w zwalczaniu przewlekłych zaparć, które często pojawiają się podczas odchudzania. Skuteczność błonnika w kuracjach odchudzających została udowodniona naukowo.

Poza produktami z błonnikiem, na rynku możemy również znaleźć najlepsze tabletki na odchudzanie z chromem. Składnik ten skutecznie hamuje łaknienie oraz ochotę na słodycze. Zmniejszając apetyt, chrom ułatwia utrzymanie diety oraz przeciwdziała podjadaniu pomiędzy posiłkami. Warto dodać, że związek ten nie przyczynia się do uzależnienia, w odróżnieniu od preparatów zawierających kofeinę, efedrynę czy teofilinę.

Za najskuteczniejsze tabletki odchudzające są również uważane suplementy z chitosanem. Związek ten w kwaśnym środowisku żołądkowym tworzy substancję w formie żelu, mającą za zadanie wychwytywanie tłuszczów. Ponieważ nie ulega żadnym przemianom, umożliwia całkowite wydalenie ich z organizmu. Tego typu preparaty odchudzające powinno zażywać się przed jedzeniem, aby nie dopuścić do przedostania się cząsteczek tłuszczu z pokarmu do tkanek.

Wybieramy najlepsze tabletki na odchudzanie
4.6 (92.94%) 17 głosów