Zielona kawa na odchudzanie – poznaj jej wyszczuplające właściwości

zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa szturmem wdarła się na polski rynek suplementów odchudzających i szybko zyskała szerokie grono zwolenników. Jej wyszczuplające właściwości są znane i cenione na całym świecie. Dowiedz się więcej o wyjątkowych walorach naturalnych ziaren kawowca i zobacz, jak niewiele dzieli Cię od wymarzonej sylwetki.

Czym jest zielona kawa?

Każdy z nas wie, czym jest kawa. Dla wielu z nas mała czarna jest jedynym sposobem na udany początek dnia. Aż trudno uwierzyć, że te same ziarna, które tak skutecznie pobudzają do działania, przed obróbką cieplną mają zupełnie inne właściwości. Zielona kawa na odchudzanie to także ziarna kawowca, tyle że nie poddane procesowi palenia.

Kawowce występują głównie na terenach południowej Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Ziarna tego wiecznie zielonego krzewu wymagają łuskania. Przeprowadza się je w dwojaki sposób – metodą mokrą, gdy napęczniałe pestki są oczyszczane mechanicznie lub suchą, w której są one suszone na słońcu i łuskane. Po wstępnej obróbce można je pozostawić w niezmienionej formie, zmielić lub pozyskać z nich ekstrakt. Ziaren zielonej kawy na odchudzanie nie poddaje się paleniu. Mają one łagodny, kwaskowy smak.

Ziarno o niezwykłych właściwościach

Prozdrowotne walory zielonej kawy są znane i cenione nie tylko przez specjalistów z dziedziny dietetyki. Co więcej, nie niosą ze sobą szkodliwych właściwości charakterystycznych dla ziaren palonych. Naturalna zielona kawa jest bogatym źródłem kwasu chlorogenowego (CGA), który jest naturalnym antyoksydantem. Działa on przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, zapobiega pojawianiu się komórek nowotworowych w organizmie, a także skutecznie łagodzi procesy starzenia się skóry i sprzyja odchudzaniu. Zielone ziarna zawierają również kwas kawowy, który także jest antyoksydantem. Ma on działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzapalne i żółciopędne. Codzienne przyjmowanie zielonej kawy poprawia działanie mózgu i nerek. Zmniejsza także ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

Dlaczego specjaliści polecają zieloną kawę na odchudzanie?

W czym tkwi sekret zielonej kawy? Naukowcy uważają, że swoje właściwości roślina ta zawdzięcza kwasowi chlorogenowemu (CGA), który zostaje dezaktywowany w procesie palenia. Stąd na utratę wagi wpływ mają jedynie ziarna niepoddane obróbce termicznej. Antyoksydant ten w połączeniu z kofeiną ma rewolucyjne działanie, które pozwala na łatwe pozbycie się nadmiarowych kilogramów. Sprawia on, że organizm wolniej wchłania przyswajane cukry i nie pozwala na ich odkładanie w organizmie. Dzięki temu, podczas ćwiczeń spalane są rezerwy tkanki tłuszczowej. Co więcej, stosowanie zielonej kawy skutecznie wpływa na redukcję cellulitu i poprawia kondycję skóry.

Odkrycie szczególnego wpływu niedojrzałych ziaren kawowca na organizm zawdzięczamy japońskim naukowcom. Skuteczność stosowania zielonej kawy na odchudzenie została potwierdzona także rzetelnymi badaniami przeprowadzonymi na amerykańskim Uniwersytecie w Scranton w Pensylwanii.

Jak stosować suplementy z zieloną kawą?

Zielona kawa jest składnikiem wielu suplementów diety wspomagających szybkie odchudzanie. Najskuteczniejszym preparatem na rynku są tabletki Green Coffee Plus, które według wskazań producenta pozwalają na zredukowanie wagi nawet o 12 kg i nie powodują żadnych działań niepożądanych. Preparat ten zawiera wysoką zawartość ekstraktu z zielonej kawy i nie znajdują się w nim zbędne sztuczne wypełniacze. Suplement wystarczy przyjmować dwa razy dziennie po posiłku, najlepiej rano i wieczorem. Co ważne, dzięki zielonej kawie na odchudzanie unikniesz efektu jo–jo i łatwo utrzymasz zgrabną sylwetkę.

Samo przyjmowanie suplementu z zieloną kawą pomoże poprawić kondycję organizmu i przyspieszy metabolizm. Jeśli chcesz szybko schudnąć, musisz jednak pamiętać o tym, że najlepsze rezultaty daje połączenie stosowania tabletek na redukcję wagi z ćwiczeniami i prawidłowo zbilansowaną dietą. Dzięki stosowaniu tych trzech elementów z pewnością szybko zobaczysz pierwsze zadowalające efekty odchudzania.

Zielona kawa na odchudzanie – poznaj jej wyszczuplające właściwości
4.9 (97.14%) 14 głosów